Jak wyczyścić biały zlew kuchenny (matowy)? - Mój sposób
Pomysł na post powstał już dawno temu, ale wcześniej nie było czasu żeby go napisać. Myślę, że teraz kiedy większość z nas dużo czasu spędza na porządkach i przygotowaniu domu na święta, będzie w sam raz ;)
Dokładnie nie pamiętam jak doszłam do tego, że znalazłam sposób na wyczyszczenie mojego uporczywego zlewu. Z tego co kojarzę to chyba gdzieś na forum o tym czytałam. Jak już pomysł się pojawił i zadziałał w praktyce to nie stosuję innego.
Jak radzę sobie z wyczyszczeniem opornego zlewu?
O tym przeczytacie poniżej.
Pewnie nie wszyscy mają duże problemy z myciem zlewu kuchennego. Ja niestety mam. Wyjątkowo szybko brudzący się, a do tego ciężki do umycia. Jeśli ktoś zrobi podobny błąd jak ja i kupi taki zlew to może mój post mu pomoże w doprowadzeniu go do porządku ;)
Kupiony w jakimś dużym hipermarkecie w promocji. Wybaczcie, że nie napiszę z jakiego jest tworzywa, bo nie mam pojęcia. Karton został wyrzucony od razu, a ja wybierałam go ze względu na wygląd a nie na tworzywo z jakiego jest zrobiony.
Pan w sklepie zapewniał, że ma jakąś super hiper powłokę do której tak się nie przyczepia brud i, że bardzo łatwo się myje.
Przekonałam się, o tym, że wciskał mi kit już po kilku dniach od użytkowania go w normalny sposób.
Jaki jest?
Biały to widać, ale on nie jest gładki, a bardziej matowy.
Jak przejedziemy palcami to czuć taką chropowatą strukturę. Sprawdzałam u innych w domach i mój jest wyjątkowo matowy w dotyku. Być może dlatego tak łatwo wszystko się w niego wpija ;)
Próbowałam niemal wszystkiego żeby go domyć. Żaden Cif, ani soda oczyszczona (sama) ani inne drogie specyfiki nie dały rady ze zwykłą herbatą i reszkami po obiedzie.
Jak wspominałam wyżej, gdzieś na forum o tym przeczytałam, że ktoś proponował proszek do prania żeby wyczyścić zlew. Początkowo pomyślałam, że to chyba się nie sprawdzi, a jednak.
Teraz moje mycie wygląda tak:
Wsypuję proszek do białego, zalewam go wrzątkiem, zostawiam na minimum pół godziny albo dłużej, a później myje jak zwykle.
Jak wyczyścić biały zlew kuchenny (matowy)? |
Jak wyczyścić biały zlew kuchenny (matowy)? |
Wygląda jak nowy ;)
Jak wyczyścić biały zlew kuchenny (matowy)? |
Metalowe elementy czyszczę octem. Czasami dodaję trochę sody, ale bez niej proszek też sobie świetnie radzi.
Proszek musi być do białego prania, do kolorów już tak nie działa :)
No i to tyle.
Raz w tygodniu takie mycie mu wystarcza i jest całkiem znośnie ;)
A Wy też napotykacie czasami takie trudności w domyciu jakiegoś sprzętu kuchennego ?
Jak sobie radzicie?
Może znacie lepszy sposób?
O takim sposobie nie wiedziałam, dziękuję! 😁
OdpowiedzUsuńJa mam chromowy i niestety tak latwo z nim nie jest hihihi ;)
OdpowiedzUsuńJa na szczęście zdecydowałam się na zwykły, chromowany, choć też się szybko brudzi, ale mycie jest też bardzo łatwe :P
OdpowiedzUsuńMoim zdaniem nie ma jakzwykły aluminiowy. Nie męczy oka jak zajdzie syfem aż tak.
OdpowiedzUsuńNie słyszałam o takim sposobie, ale na pewno bardzo przydatny :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
Fantastic Chapter
Kurcze! Ale super sposób..Myślę, że wielu osobom uratowałaś nim zlewowe szorowanie..
OdpowiedzUsuńCiekawy pomysł warto polecić Ja mam chromowy. Wesołych Świąt .
OdpowiedzUsuńCiekawy patent. Prosty, a skuteczny. 😊
OdpowiedzUsuńwłaśnie zawsze się zastanawiałam nad tym zlewem i bałam się jego mycie :D Jak bede robić mieszkanie, chyba jednak się na niego zdecuję :D
OdpowiedzUsuńJa mam szklaną kuchenkę i wyczyszczenie smug doprowadza mnie do szału ;-) Jak będę kupować nowe meble to pomyślę o czymś praktyczniejszym...
OdpowiedzUsuńJa mam metalowy i to nie gładki, tylko ze strukturą i rzeczywiście jest łatwy w utrzymaniu, choć może nie tak efektowny jak Twój. No ale jeśli chodzi o czyszczenie masz rzeczywiście wyzwanie.
OdpowiedzUsuńPierwszy raz słyszę o tym sposobie. Dzięki za radę, wypróbuję. ☺️
OdpowiedzUsuńMój jest stary i nie biały więc całe szczęście nie mam z nim problemów. A o tym sposobie nigdy nie słyszałam 😊
OdpowiedzUsuńNie znałam tego sposobu. Do tej pory stosowałam cif, ale efekty jako tako...
OdpowiedzUsuńBałam się kupić tego typu zlew, ale teraz jak już wiem, że można go bez problemu wyczyścić to nic nie stoi mi na drodze. Super wpis!
OdpowiedzUsuńTego nie próbowałam, ale też takiego zlewu nie mam :P
OdpowiedzUsuńja co prawda mam zlew metalowy, ale zobaczę, może ta metoda podziała i na inne tworzywo, dzięki za podpowiedź!
OdpowiedzUsuńJa serdecznie polecam domestos. Wystarczy przetrzeć, pozostawić na kilka minut i biały bez szorowania! :)
OdpowiedzUsuńZdecydowałam się na granitowy zlew kuchenny jednokomorowy i muszę przyznać, ze jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Miałam już kilka zlewów i ten jak na razie jest najlepszy.
OdpowiedzUsuńProszę się pochwalić jakiej marki kupiła pani zlew bo jestem zainteresowana kupnem nowego.
Usuńnie znałam tricku z proszkiem do prania, a jedynie z sodą i octem :D ja mam teraz zlewozmywak kuchenny stalowy i czyści się go o wiele lepiej niż ten z tworzywa, nie ma zacieków, ani plam :D
OdpowiedzUsuńSuper, spróbuję. Ja napotkałam się na metody mycia Domestosem, podobno działa :) super nazwa bloga 🥰
OdpowiedzUsuńDziękuję serdecznie :)
UsuńMoja mama czyści Domestosem, ale ja jakoś nie mogę się przekonać. Poza tym proszek ładniej pachnie ;)
Mam chyba idenctyczny zlew! Użytkuję go od roku, wcześniej soda oczyszczona dawała radę, ale teraz mam wrażenie, że część zlewu tak zszarzała, że już żadna soda rady nie daje. :/ Czy na takie starsze zabrudzenia też podziała?
OdpowiedzUsuńWitam,
UsuńNa mój soda praktycznie od początku nie działała ;) Nawet wczoraj czyszcząc go zostawiłam proszek do prania w zlewie na całą noc, a rano tylko trochę przeczyściłam gąbką i wygląda prawie jak nowy ;) Mój ma niecałe 4 lata i jest różnica oczywiście od wtedy kiedy był nowy, ale cały czas proszek radzi sobie z herbatą i innymi przebarwieniami. Pozdrawiam :) i czekam na wiadomość czy udało się doczyścić :)
You’re so interesting! I don’t believe I’ve truly read something like this before. So great to find someone with genuine thoughts on this issue. Really.. many thanks for starting this up. This website is something that’s needed on the internet, someone with some originality!
OdpowiedzUsuńCBSE Schools In Ambala
CBSE Schools In Bhiwani
CBSE Schools In Faridabad
CBSE Schools In Fatehabad
CBSE Schools In Gurugram
CBSE Schools In Hisar
CBSE Schools In Jhajjar
CBSE Schools In Jind
CBSE Schools In Karnal
CBSE Schools In Kurukshetra
Świetny sposób i działa cuda przynajmniej u mnie dziękuję
OdpowiedzUsuńBardzo się cieszę, że pomysł się sprawdza :) Ja cały czas go stosuję :) Pozdrawiam :)
UsuńMam identyczny zlew i od 1,5 roku walczyłem z plamami po winie, herbacie itp. Twój sposób działa! Bardzo dziękuje za ten wpis ;)
OdpowiedzUsuńKret w żelu do zlewów. Wystarczy rozprowadzić jakąś szczoteczką i poczekać tak z 5 min. Trzeba mieć otwarte okno i wyjść, bo szkoda zdrowia na wdychanie oparów, ale działa ;-) Domyślam się, że tak samo dobrze by działał jakiś domestos (tylko nie barwiony) albo wybielacz chlorowy. Chętnie spróbuję z proszkiem do białego, bo nie trzeba domowników wyrzucać a zimą otwarte okno to też słabe rozwiązanie :-P
OdpowiedzUsuńJak tu u Ciebie Madziu fajnie ❤️ dodaje Cię do obserwatorów. Cóż miałam ten sam problem. Ani soda ani nic. Chlor dobrze czyści, ale jakby nie patrzeć też szkodzi. To jednak chemia. Ja pryskam w połączeniu z wodą. Patent z proszkiem też znam i faktycznie się sprawdza. Nawet na tłuste powierzchnię pięknie proszek puszcza
OdpowiedzUsuńCieszę się, że mój sposób się sprawdza :) Ja cały czas go stosuję i cały czas jestem zadowolona.
UsuńChętnie zajrzę do Ciebie i dziękuję za odwiedziny :)
Wydaje mi się że zlew jest z tectonite 🙂
OdpowiedzUsuńJa odkryłam płyn z biedronki Agent Max czystość i higiena moc wybielania - fioletowy z niebieska nakretka, idealny do czyszczenie takich zlewów, psikam i zostawiam dosłownie na 10 sekund i wszystko samo znika. Przetestowałam na białym zlewie i wcześniej miałam taki piaskowy też idealnie schodził z niego brud :)
OdpowiedzUsuń